Кафедра програмного забезпечення Дніпровського державного технічного університету
Головна Про нас Історія кафедри Наука Ми на порталі

Історія кафедри

Ігор Олександрович Павлюченков

Протягом 20 років від часу створення кафедри програмного забезпечення систем Ігор Олександрович був її завідувачем.
Ігор Олександрович Павлюченков народився 16 листопадa 1948р. в м. Клецьк Мінської області.
Закінчив механіко-математичний факультет (спеціальність: «Теоретична кібернетика») Донецького державного університету. Трудову діяльність почав в 1971 році на металургійному комбінаті їм.Ф.Е. Дзержинського на посаді інженера відділу АСУ. З 1973 по 1979 рік – заступник начальника обчислювальної лабораторії НДСу ДІІ. З 1979 по 1983 рік – знову у відділі АСУ ДМК. У 1984 році захистив кандидатську дисертацію в інституті технічної теплофізики АН УРСР м. Києва. З 1984 року постійно працював в Дніпродзержинському державному технічному університеті асистентом, а згодом доцентом кафедри прикладної математики і обчислювальної техніки. З 1989 по 1993 рік – начальник обчислювального центру університету, з 1993 року – завідувач кафедрою «Програмне забезпечення обчислювальної техніки і автоматизованих систем».
У 1995 році захистив докторську дисертацію «Теорія і технологія плавлення матеріалів в сталеплавильних агрегатах», одержав вчене звання професора по кафедрі програмного забезпечення автоматизованих систем. З 2005 року по 2012 рік був головою спеціалізованої вченої ради К 09.091.01 при ДДТУ за спеціальністю 05.16.02 Металургія чорних металів та 05.14.06 Технічна теплофізика та промислова енергетика.
Павлюченков І.О. з 2003 року по 2008 рік був призначений ректором Дніпродзержинського державного технічного університету.
І.О. Павлюченков – провідний вчений, напрям наукової діяльності якого – «Комп‘ютерне моделювання теплофізичних процесів металургії». Результати його наукових розробок захищені 3 авторськими свідоцтвами і патентами, їм опубліковано більше 150 наукових робіт, 11 монографій, підготовлено 4 кандидати наук. Останнім часом він був науковим консультантом трьох докторських дисертацій і керівником п'яти аспірантів.
Різноманітні інтереси, глибока ерудиція, талант наукового керівника і педагога дозволили Ігорю Олександровичу підготувати цілу плеяду фахівців, які з честю продовжують діло Ігоря Олександровича.
І.О.Павлюченков тривалий час був членом спеціалізованої ради з захисту дисертацій при Дніпродзержинському державному технічному університеті, активно розробляв науковий напрямок, присвячений математичному моделюванню металургійних процесів.
За багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність нагороджений нагрудним знаком «Відмінник освіти України», за досягнення у педагогічній та науковій роботі нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, Подякою та Відзнакою Міського голови м. Дніпродзержинська.
31 травня 2013 року на 65 році життя помер доктор технічних наук, професор, вчений, педагог, вірний товариш, гарний батько для своїх дітей і взагалі дуже хороша людина Павлюченков Ігор Олександрович.