Кафедра програмного забезпечення Дніпровського державного технічного університету
Головна Про нас Історія кафедри Наука Ми на порталі

Єгоров С.О. Тези доповіді на конференцію (0000-00-00 00:00:00)
Єгоров С.О.

АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА ТЕСТУВАННЯ WEB-ФОРМ З ЗАСТОСУВАННЯМ МЕТОДИКИ PAIRWISE TESTING

Попарне тестування або попарний аналіз (англ. Pairwise testing) — це сучасна й ефективна методика тестування, заснована на тому припущенні, що більшість дефектів виникає при взаємодії не більше двох факторів.
Припустимо, що потрібно протестувати систему з великим числом параметрів, які впливають на її роботу. Яскравим прикладом такого роду може бути конфігураційне тестування: наприклад перевірка роботи системи під різними операційними системами або робота сайту в різних браузерах. Хто знає, яке поєднання параметрів призведе до збою? Кожен тестувальник знає, що всі комбінації не перевірити. Наприклад, для перевірки всіх сполучень 10 параметрів з 10 значеннями кожен, необхідно буде 10 мільярдів тестів, у той час як метод перебору пар дозволяє реалізувати порівняння за якістю тестування (враховуючи кількість і критичність знайдених в помилок) використовуючи всього 177 тестів.
Метод парного тестування заснований на досить простій, але від того не менш ефективній ідеї, що переважна більшість багів виявляється тестом, перевіряючим один параметр, або поєднання двох. Помилки, причиною яких ствли комбінації трьох і більше параметрів як правило значно менш критичні, ніж пари параметрів і тим більше одного.
Перебрати всі пари немає потреби. Труднощі полягають в тому, щоб забезпечити при цьому мінімум тестів, комбінуючи перевірки декількох пар в одному тесті. Для цього використовуються оптимізація ортогональних матриць.
Ортогональний масив (ортогональна таблиця) — це таблиця, яка має наступні властивості:
  1. Будь-які два стовпці таблиці містять всі комбінації значень цих стовпців.
  2. Якщо яка-небудь пара значень двох стовпців зустрічається кілька разів, то всі можливі парні комбінації значень цих стовпців повинні зустрітися стільки ж разів.
  3. У ортогональних масивах необов'язково всі стовпці повинні мати однакову кількість значень. Існують так звані змішані ортогональні масиви. Для тестування з використанням ортогональних масивів виконують наступні кроки:
  4. Визначають змінні для вхідних даних в комбінаціях. Наприклад, це можуть бути назви опцій, параметрів налаштувань, допустимих конфігурацій устаткування і т.п.
  5. Визначають значення, які можуть приймати змінні. Наприклад, конкретні назви пунктів меню, числові значення, назви операційних систем або баз даних і т. П.
  6. Будують ортогональний масив, який має стовпець для кожної змінної. Кожен рядок побудованого масиву інтерпретується як одна комбінація значень змінних для одного тестового випадку.
Оптимізація навіть малого набору параметрів не така проста як могла б здатися. При цьому складність завдання зростає пропорційно зростанню числа параметрів.
Тому для підвищення швидкості та точності тестування WEB-форм встало питання створення автоматизованої системи тестування WEB-форм з застосуванням методики Pairwise testing.