Кафедра програмного забезпечення Дніпровського державного технічного університету
Головна Про нас Історія кафедри Наука Ми на порталі

Моя подорож до Facebook(2020-02-18 09:22:45)
За останні десять років соціальна мережа Facebook тричі займала перший рядок рейтингу кращих роботодавців.
Соціальний пакет компанії - це не просто список пільг і компенсацій.
Facebook дотримується цілісного підходу, де враховано все, щоб співробітники відчували справжню підтримку і турботу з боку роботодавця. Мотиваційна система побудована на найважливіших життєвих цінностях: здоров'я, сім'я, фінансова безпека, спілкування, особистий комфорт. Співробітникам доступні такі переваги як тривала оплачувана відпустка, безкоштовне харчування та програми підтримки для молодих сімей.
І ось, у мене з'явилася можливість відвідати німецький офіс і подивитися вживу як працюють співробітники Facebook і які, власне кажучи, умови їх роботи. Безкоштовний проїзд до роботи і від роботи, оплачуваний фітнес і постійні підвищення кваліфікації, це, звичайно, добре, але, все ж, цікаво подивитися і на робочі місця.
Отже, офіс найбільшої соціальної мережі і вже давно, не тільки соціальної мережі, але і багато чого іншого.

На моє прохання візит до офіса дозволили провести в вихідний. І мені зручніше, можна все подивитися, та й нікому не заважаю.

До речі, не хочу нікому дорікати, але перепустка виписана з помилкою

Офіс Facebook займає кілька поверхів висотки, хоча, найближчим часом вони переїжджають до окремої будівлі у центрі Гамбурга.
Вид з вікон
А ось так переміщуються між поверхами

Мабуть я консерватор і не розумію як можна працювати в умовах open space.

Мене переконували, що робота багатьох людей в одному приміщенні стимулює появу нових ідей. Не буду сперечатися. Може бути. Але мене це втомлює.
Ось ще один підхід до генерації ідей. Якщо раптом, ні з того, ні з сього, в голову прийшла чудова ідея, хапаємо фломастер і швиденько-швиденько, поки вона не вивітрилася, фіксуємо її на тому, що попадеться, наприклад, на стіні. В останньому випадку стіна вже вся списана :(
Технологія open space компенсується наявністю meeting room. У Facebook велика увага приділяється спільному обговоренню проектів і завдань. Причому обговорення, як правило, проводиться не тільки серед співробітників одного офісу, але і між співробітниками з різних офісів і різних країн. Meeting rooms дуже багато, вони великі і маленькі, з екранами на всю стіну і з невеликим монітором, з проекторами, мультимедійними дошками, з суворою класичною мебеліровкою і з різними приколами, тобто, для різних цілей і завдань. Для спілкування з замовниками все більш класично і суворіше, для своїх, простіше, наприклад, в якості підставки під монітор - ящик, в якості тумбочки - діжка, a гімнастичний кінь замінює крісло.
Резервування таких кімнат досить просте - вибираємо час і все!
Спектр стимулювання працівників досить широкий, від бонусів і премій до різного роду відзнак
Що приємно здивувало. Facebook, звичайно, не металообробний завод, де кількість витратних матеріалів майже порівнянно з готовою продукцією, але, тим не менш, постійно виникає потреба в тих чи інших речах, необхідних для роботи, починаючи від клавіатури і мишки, закінчуючи роз'ємами і перехідниками. Тут все просто, якщо потрібно - бери.

Facebook дотримується принципу - шлях до серця співробітника лежить через його шлунок. Їжа скрізь. На кожному поверсі кухня з мікрохвильовою піччю, кавоваркою, холодильником, набитим всякою їжею, як готової, так і напівфабрикатами. Більш того, в наявності величезний зал - їдальня і місце відпочинку. До обідньої перерви приходять кухарі і готують. Багато і різно, в тому числі для веганів і вегетаріанців. Все, що не з'їдено, пакується в кронтейнери і ставиться до холодильнику, а після роботи розбирається співробітниками додому на вечерю.
Але ось чого не розумію, так це відпочинок на робочому місці. Ну, гаразд, масажне крісло і більярд в кімнаті відпочинку
Але настільний футбол або бігова доріжка, практично на робочому місці. Хоча, якщо засидівся, то можна розім'ятися. Це круто! Я теж так хочу!
І ще трохи, так, дрібниці.

Уздовж всіх поверхів зона релаксу - скляна стіна, уздовж якої ростуть ліани. Тут же можна почитати журнали. Ось так виглядає "полка" з журналами.

Забруднив одяг - немає проблем, почистимо.

Прибіг на роботу не встигнувши привести себе до ладу - ось зубні щітки і все що потрібно для гігієни.

Якщо ж реальність вас дістала, можна зануритися у віртуальну реальність
Ось, мабуть і все.

Наступну подорож планую сюди


Підготував матеріали О.Шумейко. У ролях він і члени його родини.